Competition Results (Club Display)

Last Updated on: 26/11/2021
Position Club Aggregate
1 ...a3crg 03:55:27
Name Group Plus
Angela Carpenter Wessex 01:31:02
James Adrian Fawcett Wessex 01:13:38
Neil Mackley Wessex 01:10:47
2 Cambridge CC 03:53:02
Name Group Plus
Andrew Grant East Anglian 01:25:49
Colin Martyn Lizieri East Anglian 01:15:12
Chris R Dyason East Anglian 01:12:01
3 Team Bottrill 03:41:59
Name Group Plus
Keith Dorling East Anglian 01:21:45
Geoffrey Thomas Platts East Midlands 01:13:03
Neal Robert Parkin East Midlands 01:07:11
4 Ely & District CC/B&T Motor Repairs 03:12:05
Name Group Plus
Darran John Bennett East Anglian 01:11:41
Derek John Ricketts East Anglian 01:00:17
John Manlow East Anglian 01:00:07
5 Port Talbot Whs CC 03:08:30
Name Group Plus
Hugh Davies South Wales 01:12:38
Stuart Evans South Wales 01:04:16
John Shehan South Wales 00:51:36
6 Chapeau! Vive Le Velo 03:07:36
Name Group Plus
Darren Yarwood Yorkshire 01:09:30
Fiona Sharp Yorkshire 01:04:05
Neil Anthony Cleminshaw Yorkshire 00:54:01
7 CC Ashwell 03:05:33
Name Group Plus
Jackie Louise Field East Anglian 01:24:03
Carmelo Luigi Luggeri East Anglian 00:53:45
Michael William Martin East Anglian 00:47:45
8 Team Lutterworth Cycle Centre 03:03:43
Name Group Plus
Michael Wills East Midlands 01:07:48
Nicholas James Cave East Midlands 01:04:52
ian stuart wroblewski East Midlands 00:51:03
9 Bristol South Cycling Club 02:55:37
Name Group Plus
Mark Bradley West 01:06:20
Joanna Knight West 01:00:07
Luke Smith West 00:49:10
10 Warrington Road Club/Horton Light Engineering 02:48:43
Name Group Plus
Malcolm Scott Horner Manchester & North West 01:01:04
Steven James Hilton Manchester & North West 00:57:34
David Wright Manchester & North West 00:50:05
11 Peterborough CC 02:45:47
Name Group Plus
Paul James Pardoe East Anglian 01:01:41
Martin Bullen North Midlands 00:54:50
Jamie Murray East Midlands 00:49:16
12 Legato Racing Team (LRT) 02:42:30
Name Group Plus
Steven Loraine Midlands 01:00:37
Tony Ball London & Home Counties 00:52:00
Simon Arthur Horsley North Lancashire & Lakes 00:49:53
13 Kettering CC 02:39:30
Name Group Plus
Sue Rust East Anglian 01:12:50
Edward Reynolds Smith East Midlands 00:43:32
Noel Toone East Anglian 00:43:08
14 Shaftesbury CC 02:39:05
Name Group Plus
stephen patrick murphy East Anglian 01:00:46
Robert Ayan Pisolkar East Anglian 00:53:14
Scott Beard East Anglian 00:45:05
15 Drighlington BC 02:34:02
Name Group Plus
Sean Sanders Yorkshire 01:00:01
Christopher Green Yorkshire 00:56:06
Susan Sanders Yorkshire 00:37:55
16 Sherwood CC 02:24:03
Name Group Plus
Jo Corbett East Midlands 01:03:23
Giles Andrew White East Midlands 00:45:11
Kevin Neil Humphreys East Midlands 00:35:29
17 Thanet RC 02:19:44
Name Group Plus
Paul Burrows Kent 00:51:30
Simon Henderson Kent 00:49:52
Chris Bax Kent 00:38:22
18 Swift Racing 02:17:24
Name Group Plus
Mark Wolstenholme Yorkshire 00:57:58
simon geraci Yorkshire 00:39:43
Michelle Morley Yorkshire 00:39:43
19 Springfield Financial RT 02:16:31
Name Group Plus
Greg Plummer North Lancashire & Lakes 00:49:25
Matt Stell North Lancashire & Lakes 00:47:55
Paul Russell North Lancashire & Lakes 00:39:11
20 North Shropshire Wheelers 01:48:36
Name Group Plus
Andrew Gordon Clarke Merseyside 00:52:10
Geoff Edgerton Merseyside 00:36:24
Les Boughey Merseyside 00:20:02
21 Liverpool Phoenix CC (Aintree) 01:33:36
Name Group Plus
Janet Fairclough Merseyside 00:54:32
James David Meldrum Merseyside 00:25:32
Wesley Iyanda Merseyside 00:13:32