PRIZEWINNERS

1st

Sarah Matthews

...a3crg

  58:18

 17:07+

£25

To hold the Rocco Trophy for One Year

and a replica of the Autumn Cup

2nd

John Lacey

Hemel Hempstead CC

  53:57

 14:55+

£20

3rd

Sue Rust

Kettering CC

  59:48

 14:50+

£15

Team

Westerley CC

Benjamin Allen

John Sullivan

Gillian Morgan

+13:32

+10:52

+03.16

27:39+

Medals

 

1

Sarah Matthews

...a3crg

  58:18

 17:07+

2

John Lacey

Hemel Hempstead CC

  53:57

 14:55+

3

Sue Rust

Kettering CC

  59:48

 14:50+

4

Roger Sewell

Wisbech Wheelers

  59:49

 14:47+

5

Ian Greenstreet

AeroCoach

  54:15

 14:37+

6

John Dowling

Hemel Hempstead CC

  56:10

 14:28+

7

Nic Stagg

Hounslow & District Wheelers

  53:27

 13:59+

8

Benjamin Allen

Westerley CC

  53:08

 13:31+

9

Peter Baker

Lewes Wanderers CC

  56:51

 13:30+

10

Michael Parker

TMG Horizon Cycling Team

  55:14

 13:25+

11

Michael Gowan

Festival RC

1:03:45

 13:14+

12

Christina Murray

Army Cycling Union

  59:10

 12:33+

13

Evan Jardine-Skinner

Sotonia CC

  58:09

 12:29+

14

Richard Hutt

Harp RC

  58:17

 12:21+

15

Joy Payne

Amersham Road CC

1:04:51

 11:49+

16

Graham Harman

Sotonia CC

  55:52

 11:46+

17

Daniel Homer

London Phoenix CC

  56:06

 11:32+

18

Paul Haywood

Epsom CC

  55:13

 11:26+

19

David Cook

Bedfordshire Road RT

1:00:01

 11:15+

20

Nicholas Coe

Verulam CC

  59:11

 11:10+

21

David Guy

OV Cycling Club

1:04:44

 10:59+

22

Hans Nilsson

London Phoenix CC

1:00:21

 10:55+

23

John Sullivan

Westerley CC

  58:00

 10:52+

24

Duncan Emery

Twickenham CC

  56:12

 10:51+

25

James Churchard

Reading CC

  55:27

 10:46+

26

Rob Vessey

Didcot Phoenix CC

  58:29

 10:36+

27

Michael Garvey

High Wycombe CC

  58:12

 10:14+

28

Dean Kirkwood

Kingston Wheelers CC

  56:55

  9:18+

29

Stuart Gillies

Twickenham CC

  *59:08*

  9:06+

30

Richard Mason

London Dynamo

  57:22

  9:04+

31

Noel Miles

East Grinstead Tri Club

  57:34

  8:52+

32

John Froud

Festival RC

1:10:26

  8:48+

33

Cliff Voller

Newbury RC

1:04:10

  8:34+

34

Philip Skinner

Welwyn Wheelers

1:00:58

  7:41+

35

Nigel Croxford

High Wycombe CC

1:03:19

  7:19+

36

Graham Pepperdine

Verulam CC

1:02:42

  6:23+

37

Robert Royle-Evatt

Addiscombe CC

1:02:35

  5:39+

38

Peter Horsfield

Redmon CC

1:07:39

  5:31+

39

Mike Boyce

...a3crg

1:05:45

  5:12+

40

Doug Bentall

Southborough & District. Whs

1:03:33

  4:53+

41

John  Bush

Maidenhead & District CC

1:05:43

  4:06+

42

Gillian Morgan

Westerley CC

1:12:09

  3:16+

43

Simon Craig-McFeely

...a3crg

1:07:35

  2:29+

44

Ken Rayson

...a3crg

1:13:15

  1:54+

45

Samantha Messenger

Bicester Millennium CC

1:12:24

  0:15+

46

Chris Summers

Sotonia CC

1:12:22

  0:02-

47

Edward James

VTTA London & Home Counties

1:07:56

  0:06-

48

Gavin Booth

VTTA London & Home Counties

1:07:38

  0:59-

49

Thierry Huser

Dulwich Paragon CC

1:12:05

  2:31-

50

Conor Boyle

Woking Cycle Club

*1:11:27*

  4:24-

51

Stephen Messenger

Bicester Millennium CC

1:12:57

  5:07-