Competition Results

Position Name Club Group 25 miles 50 miles 100 miles Aggregate
1 Peter Horsnell Chelmer CC East Anglian 21:01 20:02 26:12 1:07:15
2 Richard Bideau Pendle Forest CC North Lancs & Lakes 19:18 21:15 22:19 1:02:52
3 Stephen Irwin North Lancs RC North Lancs & Lakes 20:02 21:19 20:46 1:02:08
4 Peter Greenwood Team Swift North Lancs & Lakes 19:41 21:44 19:20 1:00:45
5 Liam Maybank Twickenham CC London & Home Counties 19:15 19:56 21:15 1:00:26
6 Jon Wynn TI Diabetes.info West 17:49 19:46 20:41 58:15
7 Ken Platts Cambridge CC East Anglian 18:36 18:51 20:32 58:00
8 Dave Green Velo Velocity East Anglian 17:46 18:37 20:25 56:48
9 Rob Pears Bath CC West 19:57 19:50 16:29 56:16
10 David Hargeaves North Lancs RC North Lancs & Lakes 18:29 19:21 17:35 55:25
11 Gavin Hinxman Kettering CC East Anglian 18:10 18:04 19:08 55:22
12 Mick Black Springfield Financial North Lancs & Lakes 20:00 15:44 19:15 54:58
13 Gray Turnock Finsbury Park CC East Anglian 16:20 18:23 18:30 53:13
14 Julian Elliott Finsbury Park CC East Anglian 18:28 17:56 16:41 53:06
15 Steve Whitewick Velorefined Aerosmiths Wessex 16:15 16:45 19:42 52:42
16 Keith Murray Drag2Zero.com North 18:36 17:24 16:33 52:33
17 Paul David Fleming Preston Wheelers North Lancs & Lakes 17:50 17:30 16:33 51:53
18 Keith Dorling Team Bottrill East Anglian 17:12 17:35 17:04 51:51
19 Ian Greenstreet Newbury RC London & Home Counties 17:35 15:58 17:17 50:50
20 Ian Holbrook Stone Wh CC Manchester & North West 17:12 18:24 15:12 50:48
21 Neil Skellern Team Swift Manchester & North West 17:23 16:33 16:35 50:31
22 Katja Rietdorf BornToBike Rt/Bridgetown Cycles London & Home Counties 15:25 16:25 17:35 49:25
23 John J Murphy Gloucester City CC West 16:57 16:05 16:04 49:06
24 Steve Williamson Wessex 17:04 15:03 16:45 48:52
25 John Lacey Hemel Hempstead CC London & Home Counties 16:53 15:52 16:05 48:50
26 Tony Stott VTTA (Yorkshire) Yorkshire 16:33 16:10 15:57 48:41
27 John Golder Chelmer CC East Anglian 15:41 14:56 17:17 47:54
28 Trevor Mayne Birdwell Wheelers North Midlands 16:46 15:38 15:29 47:53
29 Alan Emmott Fareham Wheelers CC Wessex 14:54 15:45 16:51 47:30
30 Mike O'Gorman Worthing Excelsior Surrey/Sussex 16:02 15:11 16:09 47:22
31 Phil Watts North Hampshire RC Wessex 15:21 15:15 16:39 47:15
32 Simon Henderson Thanet RC Kent 17:16 14:24 15:32 47:13
33 Julian Pegg Hitchin Nomads CC East Anglian 14:33 16:20 16:16 47:10
34 David Shepherd GS Stella Surrey/Sussex 12:55 17:08 17:00 47:03
35 Susan Triplow Essex Roads CC East Anglian 16:37 15:37 14:34 46:47
36 Martin Winter Twickenham CC London & Home Counties 15:26 15:50 14:54 46:10
37 David England Crabwood CC Wessex 16:21 14:11 14:41 45:13
38 Tom Cox Northover VT / Rudy Project Wessex 15:18 14:37 15:16 45:12
39 John Samways Bournemouth Jubilee Wheelers Wessex 16:14 14:49 13:55 44:58
40 Steven Fullerton Darlington CC North 15:24 14:52 13:56 44:12
41 Adrian Hughes Seamons CC Manchester & North West 15:38 15:23 13:03 44:04
42 Lawrence Wintergold Hounslow & District Whs London & Home Counties 13:52 13:36 16:34 44:02
43 Anna Dearing Colchester Rovers East Anglian 15:53 14:36 13:24 43:53
44 Derek Parkinson Springfield Financial North Lancs & Lakes 14:02 12:43 17:06 43:51
45 Alasdair Washington Caithness CC Scotland 13:46 14:35 15:05 43:27
46 Karen Taylor East Bradford CC Yorkshire 15:18 15:21 12:34 43:13
47 Colin Parkinson South Western RC Notts & East Midlands 16:58 14:46 11:23 43:07
48 Andrew Askwith Bridlington CC Yorkshire 15:13 15:30 12:23 43:06
49 Geoff Reynolds Hemel Hempstead CC East Anglian 14:46 13:28 14:10 42:24
50 Elliot Gowland Team Bottrill North 13:28 14:53 13:47 42:08
51 Paul Holdsworth Hounslow & District Whs London & Home Counties 13:50 14:31 13:35 41:56
52 Susan Semple Born to Bike Midlands 14:44 13:44 13:25 41:52
53 Chris Womack VC Baracchi East Anglian 16:50 13:36 11:07 41:33
54 Benjamin Allen Westerley CC London & Home Counties 15:20 11:28 14:13 41:01
55 Nicholas Stagg Hounslow & District Whs London & Home Counties 14:45 12:35 13:23 40:44
56 Ann Shuttleworth Chelmer CC East Anglian 14:40 13:25 12:24 40:28
57 Arthur Winstanley Liverpool Phoenix Merseyside 12:49 13:11 14:15 40:15
58 Annis Moore Walsall Roads CC Midlands 14:54 14:14 10:40 39:48
59 Martin Dickinson Deal Tri Kent 14:00 13:21 11:52 39:13
60 Cliff Voller Newbury RC West 14:46 11:27 12:52 39:05
61 Jim Trevor Hull Thursday RC Yorkshire 13:30 13:16 12:12 38:58
62 Scott Leverington Chorley CC North Lancs & Lakes 16:04 09:37 13:07 38:48
63 Tom Glandfield Lewes Wanderers CC Surrey/Sussex 11:58 12:49 13:52 38:39
64 Joe Le Sage Rutland CC North Midlands 13:28 13:04 12:09 36:52
65 Murray Kirton A5 Rangers CC Midlands 12:11 13:14 11:23 36:48
66 Ian Peacock Leek CC Manchester & North West 11:37 12:06 12:50 36:33
67 Peter Baker Lewes Wanderers CC Surrey/Sussex 11:13 14:58 10:20 36:31
68 Howard Heighton Ferryhill Wheelers CC North 12:39 12:38 11:11 36:28
69 Stuart Hewlins Hounslow & District Whs London & Home Counties 11:50 12:03 12:22 36:15
70 Matthew Moore Walsall Roads CC Midlands 13:00 13:02 10:11 36:13
71 Rob Dulson Hainault RC East Anglian 09:38 12:47 13:16 35:41
72 Theresa Taylor Preston CC North Lancs & Lakes 14:47 08:05 12:46 35:39
73 Bob Quarton Wolsey RC East Anglian 11:26 12:03 12:08 35:37
74 Brian Muir Royal Albert CC Scotland 10:21 12:23 12:30 35:14
75 Clare Campbell-Smith Born to Bike Surrey/Sussex 13:51 11:55 09:13 34:59
76 Jonathan Hobby North Hampshire RC Wessex 10:52 11:28 12:36 34:56
77 Simon Dighton Beacon RCC Midlands 14:35 09:23 10:38 34:36
78 Stephen Moorhouse Nelson Wheelers CC 10:29 12:18 11:48 34:35
79 Lynne Biddulph Born to Bike Midlands 14:31 08:05 11:46 34:22
80 Adrian Blacker Norwood Paragon CC Surrey/Sussex 12:24 11:53 09:40 33:57
81 Harry Haseley North Lancs RC North Lancs & Lakes 11:29 11:45 10:29 33:43
82 Daryl May Sheffrec CC North Midlands 12:48 12:00 08:36 33:24
83 Graham Painter Chelmer CC East Anglian 10:11 10:17 11:50 32:18
84 Paul Heggie Birdwell Wheelers North Midlands 12:07 11:11 08:48 32:06
85 Robert Jones Cardiff 100 miles RCC South Wales 11:12 08:33 12:09 31:54
86 Joanna Knight Bristol South CC West 14:42 09:00 07:55 31:37
87 Simon Ward Scarborough Paragon Yorkshire 12:11 11:01 08:25 31:37
88 Robin Vessey Mickey Cranks CC West 10:36 09:56 10:21 30:53
89 Peter Perrin Bournemouth Arrow CC Wessex 11:01 10:28 09:12 30:41
90 Barry C Eeles North Hampshire RC Wessex 09:59 11:11 08:17 29:27
91 Rob Vee Yeovil CC West 11:41 09:45 07:54 29:20
92 Sharon Clifford WCS RC Yorkshire 13:20 10:19 04:27 28:06
93 Alison Vessey Mickey Cranks CC West 11:26 08:56 07:41 28:03
94 Nick Parravani CC Breckland East Anglian 08:45 09:51 09:01 27:37
95 Nick White East London Velo East Anglian 09:43 06:37 10:43 27:03
96 Stephen Skinner New Forest CC Wessex 06:52 10:58 08:49 26:39
97 Richard Kay North Shropshire Wheelers Merseyside 09:50 09:11 07:28 26:29
98 Pauline Atkinson Seamons CC Manchester & North West 08:53 09:16 07:28 25:37
99 Nigel Briggs South Pennine RC Notts & East Midlands 09:05 09:30 05:37 24:12
100 Chris Goode Yorkshire Coast Clarion Yorkshire 08:26 09:08 06:25 24:00
101 Mark Burtonshaw Team Swift Yorkshire 11:59 09:34 02:13 23:46
102 Steven Boat Welland Valley CC Notts & East Midlands 09:41 08:46 04:59 23:26
103 Joe Shaw Falkirk BC Scotland 08:15 08:04 06:31 22:50
104 Jeanette Barber Seamons CC Manchester & North West 08:17 08:05 05:59 22:22
105 Malcolm E Young Deeside Thistle CC Scotland 09:24 05:08 07:07 21:39
106 Sarah C Wheeler Offcamber West 09:52 07:12 04:22 21:26
107 David Rogers Hemel Hempstead CC London & Home Counties 06:24 07:58 03:44 18:06
108 Derek Parry Birkenhead Victoria Merseyside 08:09 04:48 03:57 16:55
109 Helen Tudor Oswestry Paragon Merseyside 10:46 02:52 02:12 15:50
110 Ian Hawkins Chester RC Merseyside 10:24 04:41 00:21 15:26
111 Adrian Watkins Tornado Road Cycling Club Wessex 03:52 03:33 04:21 11:46
112 Ian Casson Birkenhead Victoria Merseyside 07:40 03:20 00:00 10:59
113 Alan Morris Hinckley CRC Notts & East Midlands 08:53 -00:40 02:07 10:20
114 John Gallagher Royal Albert CC Scotland 02:11 -00:08 -02:38 -00:34
115 Harry Cowley Chester RC Merseyside 01:11 -03:03 -06:53 -08:44
116 Mandelin Hadwin Liverpool Phoenix Merseyside -02:46 -02:36 -04:04 -09:25
117 John Baddeley Stone Wh CC Manchester & North West 04:49 -03:03 -12:25 -10:39
118 Mick Fountain Didcot Phoenix West -02:45 -11:13 -08:50 -22:48

© 2017 Veterans Time Trials Association - created with passion by www.xncreations.com